• 20 WRZEŚNIA 2023r. STREFA ODKRYWANIA, WYOBRAŹNI I AKTYWNOŚCI

Nauka może być przyjemna. Uczniowie klas IIb, IIIa i IIIc Szkoły Przysposabiającej do Pracy odwiedzili Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA), mieszczącą się w budynku Centrum Tradycji Hutnictwa przy Alei 3 Maja. Dzięki interaktywnym i angażującym eksponatom samodzielnie sprawdzali, jak dzięki doświadczaniu, poszukiwaniu i eksperymentowaniu można zrozumieć zjawiska rządzące światem nauki i przyrody. Tworzyli kolorowe cienie, oglądali mechanizmy mieszania barw, rysowali w lustrze (ćwicząc koordynację oka i ręki), usypywali mapę (analizując ukształtowanie terenu), strzelali z armaty powietrznej, wykonywali film animowany czy puszczali sprężynę, tak aby zaczęła maszerować po ruchomej bieżni. Zajęcia sprawiły uczniom dużo radości.

• 15 WRZEŚNIA 2023r. ZAANGAŻOWANIE W POMOC

Klasa Ia SSPdP z wielką ochotą i zaangażowaniem przyłączyła się do trwającej w naszym mieście akcji charytatywnej "Postawmy Marka na nogi". Uczniowie z ogromnym zapałem wykonywali swoje zadania. W efekcie powstały trzy piękne torby na zakupy Oddanie ich na kiermasz w szczytnym celu, sprawiło młodzieży dużą radość.

• 15 WRZEŚNIA 2023r. "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

• W piątek - 15 września 2023 roku, wzorem lat ubiegłych, uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję "Sprzątanie Świata ". To wspólna lekcja poszanowania środowiska, świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami, wyposażeni w worki i rękawiczki, udali się w teren. Sprzątaliśmy obszar wokół szkoły oraz Park Kirkut. Do wspólnej akcji włączyli się również uczestnicy projektu Rehabilitacja 25 Plus. Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem mając świadomość, że dbają o swoją przyszłość.

Zmęczeni, ale szczęśliwi, ze świadomością dobrze wykonanego zadania wrócili do szkoły.

Dziękujemy!

• 12 WRZEŚNIA 2023r. PRACE PORZĄDKOWE, BIUROWE

Przysposobienie do pracy w kl.1bp, pierwsze dni nowego roku szkolnego upływają pod znakiem różnego rodzaju prac porządkowych i biurowych, takich jak: tematyczne rozdzielenie kart pracy potrzebnych do lekcji i układanie ich do teczek, kopiowanie i wkładanie kserokopii do koszulek, a na koniec wpinanie całości do segregatorów. Jest to praca wymagająca skupienia, cierpliwości i precyzji wykonania, i jak widać Paulina poradziła sobie z każdym zadaniem. Brawo dla niej!

• 30 SIERPNIA 2023r. WAKACYJNY SUKCES JULII MAZURKIEWICZ

W ostatnich dniach wakacji nasza uczennica wzięła udział w lokalnych zawodach biegowych z cyklu Gutwin Run na dystansie 5 km. Dla zawodniczki był to pierwszy start w tego typu zawodach. Pod koniec wiosny wzięła udział w zawodach lekkoatletycznych organizowanych przez Olimpiady Specjalne, a w ostatnich dniach rywalizowała ramię w ramię z uczestnikami biegu , którzy przyjechali do Ostrowca z różnych części naszego województwa. Julia wzbudziła podziw czołowych zawodników, na trasie otrzymywała wsparcie emocjonalne od swojego trenera jak również od innych innych uczestników zawodów, w tym kibiców. Warto wspomnieć, że na starcie Julia spotkała swoją koleżankę ze szkoły Martynę Seremak, która regularnie bierze udział w marszu Nordic Walking. Wzajemne wsparcie dodaje sił. Czyżby rosła nam zawodniczka na miarę naszych maratończyków? Czas pokaże, a teraz nie pozostaje nic innego jak serdecznie pogratulować Julii i jej trenerom osiągniętego sukcesu

• 29 SIERPNIA 2023r. REALIZUJĄ CELE

Każdy w swoim życiu realizuje cele. Ten sportowy, Kamila większości z nas jest znany. BMW Berlin Maraton zbliża się dużymi krokami. Większymi niż koniec wakacji. Wakacji podczas, których Kamil nie miał dużo czasu na odpoczynek. Dzięki jednak konsekwentnemu treningowi widoczny jest progres w przygotowaniu do tych niezwykle prestiżowych zawodów. Nasz zawodnik w towarzystwie koleżanki ze szkoły Julii Mazurkiewicz brał udział cztery razy tygodniowo w ciężkich treningach. Jednak zarówno Kamil jak i Julia potrafią przezwyciężyć swoje słabości i się nie poddają. Dzięki swej determinacji i postawie są przykładem nie tylko dla społeczności szkolnej.

Trzymamy mocno kciuki za starty w zawodach i zdobycie upragnionych medali.

• PÓŁKOLONIA W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH

Wakacje powoli dobiegają końca. Jedni się cieszą inni mniej, ale na pewno są tacy co już się nie mogą doczekać nowego roku szkolnego. Zanim jednak rozpoczniemy naukę wspomnijmy, co ciekawego działo się w naszej szkole podczas półkolonii. Nasi uczniowie dwa razy w tygodniu regularnie brali udział w wakacyjnych zajęciach. Spontaniczna zabawa towarzyszyła starannie przygotowanym atrakcjom dla dzieci. Nasi uczniowie odwiedzili pizzerie "Primo", gdzie samodzielnie przygotowali pizze według własnego przepisu. Świetnie się też bawili między innymi podczas baloniady oraz quizów.

Dziękujemy Pani Agnieszce Budek - Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Bezrobotnych za możliwość zorganizowania zajęć dla naszych uczniów.

To były aktywne wakacje z mnóstwem dobrej zabawy.

• 22 CZERWCA 2023r. SPOTKANIE Z MUZYKĄ.

• Było z biglem!", "Tylko dwa razy byłam...", "A ja tylko jeden raz...""Miłe spotkanie po latach...", "Koncert piękny...", "Dynamiczny...", " Głębokie doznania...", "Chyba sobie kupię saksofon" To jedynie część z całej gamy pozytywnych komentarzy po wysłuchanym koncercie w Państwowej Szkole Myzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim Jesteśmy pod wrażeniem muzyki poważnej, interpretacji utworów filmowych i rozrywkowych a szczególnie umiejętności i pasji młodych Artystów. Dziękujemy Pani dyrektor Ewie Jurkowskiej - Siwiec za emocjonujące "Muzyczne Spotkanie" Podziękowania dla pedagogów: Barbary Wójcik, Jerzego Kłonicy, Zbigniewa Swata, Jana Dobrowolskiego - prowadzenie, akompaniament za przygotowanie uczniów oraz świetną atmosferę podczas koncertuTo było wspaniale zakończenie roku szkolnego. Życzymy udanego wypoczynku wakacyjnego i do zobaczenia.